Slovanská beseda
české a slovenské fórum slovanských rodnověrců
FAQFAQ | HledatHledat | Seznam uživatelůSeznam uživatelů | Uživatelské skupinyUživatelské skupiny | RegistraceRegistrace | ProfilProfil | Soukromé zprávySoukromé zprávy | PřihlášeníPřihlášení

Návštěva u indických bohů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Krčma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 09.10.2010 18:00    Předmět: Návštěva u indických bohů Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 02:59    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:45, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:04    Předmět: Indičtí bohové Citovat

Korraku, nepřipadá ti, že to spojování slovanských a indických bohů je totálně mimo mísu a že řešit tady indické bohy je naprosto o ničem?
Slovanská víra má geograficky, kulturně i historicky naprosto jiné kořeny.
Trochu mi to připomíná situaci, kdy se fanatičtí křesané snažili v Americe hledat mezi indiány potomky sedmi ztracených izraelských kmenů.
My jsme buďto Slované, kteří se dokážou oprostit od té mainstreamové new-age hinduisticko-buddhisticko-keltsko kdovíjaké omáčky, nebo jen nějací plagiátoři, na západní výspě slovanství silně pod jejím kosmopolitním vlivem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:09    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:45, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:20    Předmět: Citovat

A ještě k tomu Panovi.
Kdysi jsem velice hltal horror Lesní duch, to byly ty skvělé dřevní doby videa, s "veksláckým" dabingem. Ta představa, že někde v hloubi lesa žije čisté zlo, které jen čeká, až někoho z nic netušících lidí svede a zničí ... brrr.
Mnohem později mi došlo, že toto je ryze křesanská či blízkovýchodní představa lesa, divočiny apod. Slované ani jiní "pohané" takovéto vnímání neměli.
I "zlé" aspekty přírody byly vnímány jako "dobré", v lese se nikdo nebál a i "zlé" bytosti působily především na ty slabé, nejisté, nedostatečně moudré.
Teprve křesanství pak naučilo lidi bát se přirozenosti, lesa, divočiny, šelem, sexu ...
Představa zla vycházejícího odněkud z hloubi lesa je tak bytostně křesanská, post-křesanská či blízkovýchodní, praslovanskému vnímání cizí, že nevím, jestli má cenu se o něčem takovém vůbec na stránkách zaměřených na podobné věci bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:34    Předmět: Citovat

Nemám nic proti tomu, aby se to probírali i indičtí bohové, pokud se tak bude dít rozumně a nebude se z toho dělat nesmyslný a neopodstatněný slovansko-indický mišmaš. Přece jenom jak slovanská, tak indická mytologie vycházejí ze společných indoevropských kořenů, takže je v nich možné hledat velmi zajímavé paralely. A indická mytologie je navíc ve starobylých védách na rozdíl od jiných indoevropských mytologií velmi dobře zachycena, což nám může poskytnout velmi dobrý a poučený obraz, jak takové náboženství velmi příbuzné tomu slovanskému jako celek vypadalo a fungovalo. Pro rekonstrukci slovanského náboženství je to až nezbytnost. Takže pokud by byl zájem, tak bych se ani nebránil tomu založit téma věnované jiným indoevropským náboženstvím.

Co se týče toho křesanského strachu z lesa. Možná je to také tím, že na Blízkém východě moc hlubokých lesů nebylo, spíše pouště. Možná proto měli tendenci umísovat zlo do toho, co bylo pro ně neznámé a čemu nedůvěřovali. Pro Slovany a další evropské národy je to ale naprosto mimo. Pro Slovany byl naopak les posvátný, Slované měli v lesích své svaté háje, kde uctívali bohy, duchy a předky. To já bych spíše pocioval nedůvěru vůči poušti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:51    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 21:26    Předmět: Citovat

Nevím, Korraku, nemám asi právo (jako v podstatě "začátečník") vyslovovat nějaké "silné" názory. Omlouvám se za to, ale když slyším o Panovi, nedá mi to.
Je jistě dobré vyznat se v indickém náboženství, jak říká Vítoslav. Ale - promiň - připadá mi opravdu trochu ulítlé mít tady vlákno o indických bozích a číst o tom, jak vyznávᚠPana.
Pokud mě můj operovaný zrak neplete, jsou toto stránky věnované SLOVANSKÉ víře. Měli jsme (a snad ještě máme) řadu našich, slovanských bohů. Žádný z nich tady ale nemá vlákno, nikde tu -na slovanských stránkách - nenajdeš v diskusi téměř nic bližšího k nim, nikde se nedočteš, třeba jak a kdo jakého boha vyznává a proč (což na druhou stranu i chápu, o všem se psát nedá ...), ale pak tu ty založíš INDICKÉ vlákno a vyznávᚠse z Pana, který je slovanskému vnímání naprosto cizí.

Pro mě je představa člověku nepřátelského lesního či přírodního ducha asi tak blízká jako oživení mrtvoly Ježíše Nazaretského - prostě taková víra je naprosto ne-slovanská, bez ohledu na to, jestli u dalších několika indických bohů najdeš nebo nenajdeš nějakou významnější spojitost!
Chápu, že tě zaujal, neberu ti úctu k němu ... ale promiň, opravdu nechápu, proč to sem dáváš, tos sem mohl dát skoro i toho Ježíše?
Když do vezmu do krajnosti - kdyby se tady na to někdo chytl a diskutoval s tebou, dočetl by se na SLOVANSKÝCH stránkách víc o Panovi než o Svarogovi, Velesovi, Dažbogovi nebo Perunovi.
Možná se mýlím, ale to mi nepřipadá moc "normální"...

Jak to tedy je? Jsme - ač Slované - tak "daleko na západě", že si musíme vypomáhat Pany, druidy, Vikingy, shovívavě omlouvat křesany, projevovat často nedůvěru Rusům, nebo je nᚠzájem o víru praotců pouze tak povšechný či dokonce jen módní?

Budeme jako staří Slované, i pokud jde o nesvornost a ponížené pošilhávání po cizích vzorech, cizích bozích, cizích vírách?

Budeme jako staří Čechové, kteří víru svých otců obětovali míru s křesanskými Němci, vykoupenému navíc staletou servilitou?

Obodrité a Luticové tu sílu zůstat "svoji" našli - a neměli to zeměpisně o nic lehčí než Češi nebo Poláci, právě naopak. Prohráli však kvůli své nesvornosti a věčným roztržkám, a taky kvůli tomu, že my Češi, alei Poláci, jsme šli raději s Němci, než s nimi. Poučili jsme se už z toho? Nebo v tom budeme i po tisíci letech, by v tomto mikroměřítku, pokračovat?

Vážím si cizích bohů, ale jsem Slovanem. A si každý vyznává, co chce, ale myslím si, že na slovanském fóru by to měli být slovanští bohové, bez ohledu na to, jestli se těm z jiných destinací podobají či nepodobají tak nebo onak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 22:27    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 13:39    Předmět: Indičtí a další bohové Citovat

Korraku, smekám před tvými encyklopedickými znalostmi, ale nejsem si jistý, zda je toto cesta, která nás při hledání duchovní moudrosti předků dovede tam, kam chceme, nebo spíš na scestí relativizace všeho, plytkého tlachání o všem a o ničem, srovnávání všeho se vším, nalézání podobností, které nám zastřou základní vlastnosti a vytahování informací "odjinud", které v lepším případě akorát vytvoří takové slovanské "new age".

Asi v tobě zůstalo něco z tvé křesanské minulosti. Je to takové "křesanské" - přijdu někam, kde jsou lidé, kteří mají jinou víru a já je chci o tu víru připravit a vnutit jim svou, ale vidím, že oni se dost brání, tak jim začnu namlouvat, že jejich bohyně ta a ta je jako můj bůh ten a ten, a pak je postupně tlačím přesně tam, kde potřebuju. Začnou měknout, najdou pár podobností, a najednou mají - šikovně zmanipulovaní - místo Mokoš křížek s Panenkou Marií. Jen ta lípa tam pořád roste, jak rostla.
Ach jo.

Mně jako vyznavači slovanských bohů jsou bohové vikingští nebo indičtí ukradení a nechci je řešit, jako se nehodlám zabývat Ježíšem nebo Mohamedem. Podobnosti by se jistě daly najít, ale jako je jiné vnímání času a jevů v dubovém posvátném háji a v hikorovém lese, tak jsou i naprosto odlišné třeba slovanská Mokoš ztělesňující Matku Zemi a čerokíjská Mon´o ´lá vyjadřující totéž. Ti bohové se neliší jenom jmény, jak píšeš, to je blud. Ti bohové jsou totiž bytostně spojení s prostředím, ve kterém žili a žijí, s ostatními bohy-duchy, a jako fouká jiný vítr na Helgolandu a jiný na ruské stepi, jako jsou dvě blondýny- jednovaječná dvojčata dvěma odlišnými bytostmi, tak je to i v jejich případě a tvrdit, že se liší jen jmény, znamená podle mě nechtít je prozkoumat více do hloubky nebo toho nebýt schopen.

Píšeš, že toho boha cítíš, tak proč se potom nespolehneš spíše než na nějaké encyklopedické popisy (kdy navíc, jak sám říkáš, skoro nic o bozích zjistit takto nemůžeme) na svoji vlastní cestu, vnímání, pocity?
Proč nedovolit, aby vědomosti o tom, proč má ránský Svantovít čtyři hlavy, k nám přišly stejnou cestou, jakou přišly k těm, kteří se ho takto rozhodli zpodobňovat?

K té víře praotců. "Mladí lidé" od 12 let se toho těžko chytnou, protože těm jde hlavně o dobrodružství v přírodě, ti žádné duchovno nehledají a sochy bohů budou v nejlepším případě považovat za nějaké totemy. Teenageři to budou brát tak, jako že budou "in" - prostě budou jiní a zajímavější než jiní teenageři, kteří budou mít tu smůlu, že pojedou v něčem mnohem obvyklejším a tudíž ne tak zajímavém.
To, o čem mluvíš, není duchovno, víra, ale obyčejná móda, póza, nic víc.

Pokud si neumíš představit, že "by nějaká parta vysadila posvátnej háj a chodila tam uctívat svoje předky", tak je to docela tragédie. Mohl bys objasnit, jako bývalý křesan, na kterém se asi křesanství celkem podepsalo, proč by nemohli toto lidé dělat, aniž by působili trapně a směšně, a třeba křesané můžou chodit na své pouti, zpívat při nich nábožné písně, modlit se ve svých kostelích před svými oltáři, snášet pošklebky druhých?

Pak ti totiž nezbývá, než se jen divit, že rodnověří ty lidi nemá a křesané je mají - propagátoři křesanští totiž svou víru neznevažují způsobem, jakým to udělals v příspěvku, na který reaguju, ty - propagátor rodnověří.
Já naopak myslím, že by se někteří lidé tomu kamennému Svarogovi rádi klaněli, a někteří i dost rádi - tak, jak někteří jiní chodí rádi do kostela, nosí pejzy, modlí se za zdraví bizoních mláďat, nejí vepřové nebo uctívají krávu.
Jsou to ovšem lidé, kteří se zřejmě vymykají tvému chápání - jsou to totiž VĚŘÍCÍ.
Nemusejí znevažovat symboly víry jiných, což ale neznamená, že budou symboly víry, o níž tvrdí, že ji vyznávají, relativizovat a tvrdit, že jejich vlastní víru v podstatě ani vyznávat nejde.
Pak ovšem nechápu, proč raději nevyznávᚠboha s chobotem nebo Odina - vždy o nich mᚠo tolik víc informací?
A co teprve Ježíš?
Proč nezůstals u Ježíše?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 15:16    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 16:20    Předmět: Korrakovi Citovat

Korraku, jasně, žijeme v postmoderně, ale proč na to všechno házet? Musím tomu a priori podřizovat i slovanské bohy?
Pokud nejsi křesan, omlouvám se, špatně jsem si to odvodil.

Jinak je smutné, když píšeš, žes nenašel, žádnou ideologii, autoritu, ideál, kterých by ses chtěl držet a vážit si jich. Myslel jsem, že právě proto jsi tady - žes to našel tady! U slovanských bohů!

Bohové samozřejmě nežijí v žádných kobkách, nejsou oddělení. Někteří určitě jsou pod různými jmény společní různým kulturám, to ano. Ale nepřeceňoval bych to. Bohové, prostředníci mezi nejvyšším a materiálním světem, tvoří s národy, kterým vládnou, společný, nerozlučný rámec. Nejsou tak snadno přenositelní. Principy, Věčný duch, samozřejmě ano, ale podmínky pro ten nebo onen národ se hodně liší, a tak se liší i bytosti, které uctívají. To se těžko vysvětluje, asi bych to sám nepochopil, kdyby mi to někdo vysvětloval tak blbě, jak to teď dělám já, promiň.

Mᚠpravdu v tom "vždycky tě to odnese stejně..." Velkou pravdu! Myslím ale, že různým národům byly dáni různí bohové, z nichž někteří mají něco společného, jiní ne. Proč by ale Slované měli vyznávat hinduistická božstva? A proč třeba Ježíše? Byli snad Slované natolik znevýhodněni, že jim nikdo "zvrchu" nedal přirozeným způsobem nic jiného než jejich bohy?
Pokud nebyli, tak proč bych měl jako Slovan vyznávat Ježíše nebo Buddhu? Jak naznačil Vítoslav: blízkovýchodní kultury stavěly kostely, protože žily v polopoušti, kde nebyly lesy ani jiné útvary, které by mohly uctívat, kde by se mohli věřící scházet. Slované ty lesy měli, proto nepotřebovali kostely. Jejich mytologie se nehemžila narozdíl od židovské proroky a mesiáši, proto žádného nepotřebovali a tudíž ani žádný nepřišel. Židé nemohli uctívat duše stromů, protože skoro žádné pořádné stromy nikde neměli. Byli tím však jedni před druhými nějak celkově privilegováni nebo znevýhodněni?
Máme uctívat nějakého boha jen proto, že o něm je dostatek psaných materiálů, i když je to bůlh jiného národa, jiné kultury, jiných zvyklostí? Pokud ano, tak tedy uctívejme Ježíše - vždy o tom toho bylo popsáno nejvíc, že?

Podle mě jsou ty cesty rovnocenné, ale protože nejsem ani Ind, ani Žid, ani křesan, ale Slovan ctící své předky, budu hledat moudro a duchovno jejich způsobem a v jejich bozích. Pokud o těch bozích seženu míň informací než hinduista nebo Žid o těch svých, musím se o to víc "snažit" a doufat, že mi jejich poznání přijde stejnou cestou, jako osvíceným a hledajícím Slovanům kdysi - ani oni neměli žádnou psanou literaturu, žádné prameny, nic, jen své smysly a touhu otevírat se Vyššímu.

Jinak jsi mě opravdu naštval svým pesimismem ohledně toho, že se nikdo nebude klanět soše Svaroga! Opravdu nechápu, proč když někdo klečí před křížem s Ježíšem a není vysmíván, by měl být vysmíván někdo jiný, protože se modlí před Svarogem. Z TOHOTO jsem usoudil, že se vysmívᚠvíře - křesanská modlitba ti připadá v pořádku, ale modlitbě slovanské by se měli lidé vysmívat!

Podle mě není až tolik potřeba pořád sbírat nějaké "seriózní podklady" a "hodnověrné prameny" a bůhvíco, ale spíš získat aspoň ty základní hlavní věci, co o našich bozích máme, a to pak rozvíjet tak, jak to dělali naši předkové - pobytem v přírodě, kontemplací, hlubokou modlitbou. Věřím, že ty věci k nám pak přijdou stejně tak, jak přišly k našim předkům - pokud ale nebudeme sílu našich bohů relativizovat nějakými hinduistickými, germánskými a kdovíjakými jinými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 16:49    Předmět: Citovat

Modle Mokoše se čeští následovníci slovanské víry budou klanět za necelé tři týdny. Nikomu z nich na tom nic směšného ani nemožného nepřijde. Na našich svátcích se někdy setkají i lidé ve věkovém rozmezí nula až osmdesát let. Většina je tak mezi 30 až 40 lety. Mladí svátek prožívají ve znamení mládí, staří ve znamení stáří. Tak je to přirozené a tak to má být. Kdo nikdy žádný rodnověrský svátek neprožil, nemůže vědět, jaké to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 16:50    Předmět: Citovat

vymazáno

Naposledy upravil Korrak dne 13.12.2010 19:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 11.10.2010 17:22    Předmět: Citovat

Já už tě začínám chápat, Korraku.
Píšeš o indických a vikingských bozích i proto, že jsi smutný, že těm našim se nikdo pořádně nevěnuje, nikdo se o ně pořádně nezajímá!
Tak hledᚠaspoň tam, aby ses aspoň trochu víc naplnil.

Z toho, co píšeš, vystupuje velký smutek, žal, malomyslnost.
Píšeš, žes našel jen lidi, které to taky zajímá.
Myslíš, že nikdo by nevysadil dubový háj, nevyřezal a nepostavil sochu Svaroga?
Mýlíš se, já už jsem ten les vysadil.
Skoro hektar, teď ho plotím a až přijde čas, do několika let, ho chci Svarogovi zasvětit.
Je na posvátném místě, u počátků vod, přitom na místě dobře viditelném, vyvýšeném a rostou v něm jen ty stromy, co tam mají být, žádná smrková plantáž.
Sny mi řekly, že to místo by se mohlo bohům líbit.
Až přijde čas, chci ho zasvětit Svarogovi.
Nebude se v něm od té chvíle nikdy kácet, ani já, ani moji potomci.
Každý bude vědět, co je to za les - chtěl bych tam dát něco jako velkou informační tabuli.
A poprosit někoho, kdo by tam z lipového dřeva vyřezal a postavil velkou Svarogovu sochu.
A pozval lidi, abychom to místo společně vysvětili.
Je nás ale málo, tak jednejme, a je nás víc!
Nejsme žádní hlupáci ani lenoši, rozhodně nejsme odsouzení k nezdaru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cai123Založen: 16.10.2018
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: 16.10.2018 03:43    Předmět: cai123 Citovat

cai123 10.16
louis vuitton outlet online
cheap ray ban sunglasses
coach factory outlet online
tiffany outlet
ralph lauren sale clearance uk
cheap jordan shoes
ugg outlet store
michael kors outlet
coach factory outlet
michael kors outlet online
christian louboutin shoes
coach outlet online
uggs outlet
cheap air jordans
nike cortez classic
hermes outlet
converse outlet
pandora charms
michael kors outlet store
rangers jersey
birkenstock outlet store
birkenstock shoes
retro 11
asics outlet store
twins jerseys
timberland shoes
michael kors outlet clearance
ugg outlet store
coach outlet store online
kate spade handbags
adidas originals
skechers outlet
nike free 5.0
adidas ultra boost
pandora sale clearance
uggs outlet store
ysl handbags
coach factorty outlet store
cartier watches
reebok outlet
timberland shoes
longchamp outlet
coach factory outlet online
columbia outlet
pandora charms outlet
nike huarache shoes
kate spade bags
pg 2 shoes
canada goose outlet
tiffany and co jewelry
moncler jackets
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
durant shoes
fitflops uk
nike zoom shoes
michael kors canada
nike shox shoes
pandora charms sale clearance
padres jerseys
ugg outlet online
adidas nmd r1
fitflops sale
uggs outlet
canada goose outlet
longchamp
air max 95
pandora outlet
air max
canada goose outlet
ralph lauren outlet online
nike air presto
michael kors outlet store
coach outlet online
air max 1
pandora charms sale
nike zoom
christian louboutin shoes
diamondbacks jerseys
adidas outlet online
pandora jewelry
canada goose
red bottom heels
ralph lauren uk
ugg outlet
polo ralph lauren outlet
mlb jerseys wholesale
kate spade outlet online
cheap nfl jerseys wholesale
longchamp outlet online
devil rays jerseys
mont blanc pens
louis vuitton outlet store
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
christian louboutin shoes
kate spade outlet
louis vuitton outlet
jimmy choo outlet
ugg canada
cai123 10.16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 27809

PříspěvekZaslal: 14.04.2019 21:38    Předmět: Citovat

исто569местBettQueeМоскJudiХлебJohnClifБогдValeвойнСеме4CS2АронRenpPeepскла
DuPoутракамеMichКрас1917TescT-90StagDiabAlfrHenrChriMennУсачКиржКнязBriaYuui
LeviJohnPurePalmсентClarAhavMercFilmPushBranсертTierKissТальSelaКлей1238Монг
KawaVoguGILDPierNikiНатуLetzSelaVoluMostАрслLycrАнатКрысKurtСтриЕрмаАмбоUmes
MiyoXXVIЗыскNasoZoneВлодкульШапиGHOSERINцентdiamLAPIпсихZoneGROPВласZoneТаур
газеJohnValeанглChriZoneШоинИконАреоАнтоСодеГурьЗосижанрАвицТурчXIII5001Bram
ПушкоднапласхороГараискуПараHansArdoсначXIIIФормЮдохСачоМалиOlmePremALASHeid
PROTPHANпятнобраJazzFrelкистAeroшерсTropискуMoxiкнигwwwnMistIwaksupeBrauClor
KiteЛитРЛитРНико3485XVIIЮжинIntrистоСтепТимоArnoУченМинеКракИллюНегоColdиллю
MarsHubeГалаActiРудиплесискаСодеСикиJoeyФеруSuzaблизвозрRandТМПиРодиЛНТоSlip
МатвПоноОрлоWordXIIIПринКочуПавлNinjНекрWindТимоShelЗакрWindГараГараГараDoug
ФормФормTherwwwaНефеHenrEdwaФормКисеВыроязыкHowaрасс
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Krčma Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB