Slovanská beseda
české a slovenské fórum slovanských rodnověrců
FAQFAQ | HledatHledat | Seznam uživatelůSeznam uživatelů | Uživatelské skupinyUživatelské skupiny | RegistraceRegistrace | ProfilProfil | Soukromé zprávySoukromé zprávy | PřihlášeníPřihlášení

Čas vlků

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Současné rodnověrské hnutí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 06.07.2010 01:12    Předmět: Čas vlků Citovat

Při čtení výtahu z práce Jiřího Atweriho jsem narazil na zmínku o organizací "Čas vlků", viz.:

"Z vypravování toho je zřejmě viděti, že massy lidu byly tehdy stále pohanské. Konečně ještě při r. 1091 připomíná letopis, že se také v Rostově objevil volchv – patrně s podobnými zámysly, – ale tam brzy zahynul.“ (Niederle, L.: c. d., s. 216-217.) Toto spiknutí neslo název Схорон еж слобен , staroslověnsky „Jediná ochrana všech Slovanů“ Po jeho neúspěchu vznikl tajný spolek Шаз болк uvnitř kterého se z pokolení na pokolení předávala tato tradice nejprve ústně a později vepsána na destičkách nazvaných Сбарожu скрuжалu. Tento spolek byl veřejně obnoven roku 1991 devíti rody žreců z Černé Rusi -historického území v severozápadním Bělorusku na horním Němenu. Tři destičky z kůry obsahují nápisy: „Bůh je všechno, Co je dáno, to je dáno“ a konečně „Vše je Bůh“. Volchv Miloslav Bogomil byl podle slov představitelů zmíněného spolku vrchním žrecem staroslovanského boha Triglava – zde míněno jako vtělení všech bohů východních Slovanů od Peruna až k Mokoši. (Samsonov, A. V.:Слабянство . Moskva 2002.)"

Mohl by jste mi prosím někdo o této organizaci říci něco víc?

PS: celý výtah je například zde: http://bratrstvi.net/2010/07/05/pohanske-reakce-na-pronikani-krestanstvi/ [/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 06.07.2010 07:10    Předmět: Citovat

Asi ti o tom spolku nikdo nic přesnějšího nepoví. I když takovéhle spolky, které si daly za cíl ochranu lidských sídel nebo společenství, vznikaly po celém světě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 25.07.2010 10:43    Předmět: Citovat

Ale kdepak, to je stará známá firma. S volchvem Bogumil II. jsem se bohůmžel v Moskvě osobně setkal. Je to totální magor, fanatik a manipulátor, který od věřících ve svém spolku, nad kterým má totální kontrolu, vyžaduje naprostou poslušnost. Všechny ty pohádky o po generace tajně uchovávaném učení, do kterého byl jako poslední zasvěcen, si prostě vymyslel. Dokonce si před nějakou dobu odseděl pár let ve vězení za vloupání do nějaké kanceláře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 26.07.2010 06:02    Předmět: Citovat

Tak to moc slavně nevypadá. Ale i u nás mají někteří "mágové" a "žrecové" pověst hamižníků, kterým jde hlavně o zisk, případně o ovládání lidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 28.08.2010 02:37    Předmět: Citovat

A mohl bys mi o Bogumil II., jeho učení a setkání s ním říci něco víc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 30.08.2010 14:48    Předmět: Citovat

Radegast napsal:
A mohl bys mi o Bogumil II., jeho učení a setkání s ním říci něco víc?


Nejjednodušší bude asi okopírovat to, co už jsem loni napsal Rodné víře:

Tak jsem byl dnes na besedě s volchvem SSO-SRV Bogumilem II. a musím říci, že to, co jsem tam slyšel, značně předčilo i má nejhorší očekávání. I Hitler by se měl od volchva Bogumila co učit. Beseda spočívala v jeho monologu, nebo ještě lépe řečeno exhibici. Příčinou všeho zla ve světě jsou samozřejmě Židé; a Slované, co by nejčistší zástupci bílé rasy, jsou přímým vtělením bílého boha (monoteistického, bůh je podle něj vším a vše je bohem), čímž jsou předurčeni vládnout celému světu a jen kvůli židovské konspiraci tomu tak není. Vyzýval k všeobecné slovanské revoluci, která smete židovskou nadvládu i včetně těch Slovanů, kteří pod jejich vlivem odmítají přijmout jedinou správnou (tedy jeho) pravdu. A pak vyzýval k nové světové válce, která Slovanům přinese věčnou světovládu (včetně likvidace všech protivících se elementů). S ohledem na to, že z 15 milionové Moskvy tam bylo všeho všudy asi 30 lidí, to vyznívalo poněkud groteskně. Jeho vystupování však bylo vyloženě manipulátorské. Vypadal jako kozácký ataman a křičel a gestikuloval po Hitlerově vzoru, vyhrožoval publiku, že pokud nepřistoupí na jeho pravdu, tak skončí každý z nich v totálním rozkladu, vynucoval si hromadné skandování hesel, občas se namátkově někoho z publika zeptal, zda souhlasí s tím, co říká (dotyčný už jen ze strachu o své zdraví a život nemohl říci nic jiného než ano), opovrhoval vzděláním a sečtělostí (veškerá pravda se vejde do skromné knížečky, co napsal) a když začal zpívat, bylo toho už i na mě moc a musel jsem ještě před koncem zcela zhnusen odejít, sledován výhružnými pohledy ostatních, avšak se mi to podařilo naštěstí ve zdraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 30.08.2010 17:07    Předmět: Citovat

citace:
I Hitler by se měl od volchva Bogumila co učit.

Vystupovala by někdy takhle sibiřská šamanka nebo indiánskej šaman?
Chovali by se takhle pohanští Slovani kolem Labe? Rozhodně se takhle nechovají ani Horní lužičtí Srbové...
A měl by normální člověk chu se k takovému volchovi přidat a dokonce bojovat za jeho hesla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 31.08.2010 07:54    Předmět: Vladislav Citovat

Bogumil je podle všeho magor, ale problém je i v tom, že pokud máme být objektivní, nemůžeme ho podle mě jen tak odbýt mávnutím ruky, ignorováním či výsměchem. I v jeho učení bude zrnéčko pravdy, bez ohledu na balast výmyslů až lží, které následují.
I Hitler takto získával masy - proč, to je zřejmé při četbě jeho textů. Vždy naleznete třeba i několik stran, kde uvádí reálné, pravdivé věci, kritizující skutečný problém, a teprve poté začne z těchto faktů konstruovat fantasmagorické závěry a návody. Nepříliš přemýšlivý čtenář přijme nejen ten úvod, ale bezmyšlenkovitě poté i následné Hitlerovy konstrukty. Neoddělí je. Je to klasický způsob manipulace, se kterým se však setkáváme dodnes, a to každodenně - necháme se nalákat např. cenou zboží, ale už si nepřečteme, co je napsáno malým písmem pod nabídkou, nepřemýšlíme, co nám koupě zboží udělá v rozpočtu atd.

Je dnes snadné a řekl bych i velmi laciné až přímo "srabácké" kritizovat Hitlera a nacisty za to, co způsobili. Podobně jako třeba komunisty.
Je to samozřejmě v pořádku, jejich fatální vinu jim nelze nepřiznat, ale proč odmítáme vidět i to, co tomuto předcházelo? Kdo kritizuje třeba Francii za to, že Německu stanovila po ukončení 1. světové války Versailleskou smlouvou tak potupné až dehonestující podmínky (při nichž pouze zneužila práva vítěze a využila možnosti obohatit se na úkor poraženého, který ztratil všechny spojence), že v rámci nich mělo Německo např. splácet této zemi reparace až do roku 1984?
Kdo z "běžných lidí" dnes ví, jak se v míře rozhodně vyšší než průměrné chovali Židé, jejich obchodníci, ale i lékaři, právníci a další, po staletí předtím, než se Hitler dostal k moci? Hitler nemusel mnohým lidem nelásku k Židům vštěpovat, oni ji tam už měli a on ji "pouze" zrůdným způsobem zneužil...

To, co následovalo, bohové dopustili, protože a si o tom myslíme cokoliv, bylo to na jakési úrovni "spravedlivé" či spíše "pochopitelné", i když samozřejmě nikoliv správné a omluvitelné. Potupná porážka Francie v roce 1940 a později i holokaust. Holokaust, jímž byli samozřejmě vinni především nacisté, ale bohužel z menší části i samotní Židé. Takto to pojímat ovšem dnes není "dovoleno", což bohužel dává o to větší razanci právě různým Bogumilům ...

Kvůli Hitlerům a Bogumilům mnoho z nás dělá principiálně totéž, co oni chtějí, ale s opačným znaménkem.
Mezi Hitlery a Bogumily a "námi ostatními" neexistuje žádná tlustá dělící čára - naopak - pouze u Hitlerů a Bogumilů si manipulativní nátlak často snáze uvědomujeme.

Oni nám sugerují nenávist k Židům, což nám připadá přehnané, takže se mnoho lidí vymezí tím způsobem, že má tendenci Židy omlouvat, ustupovat jim, tolerovat i jejich evidentní dějinná selhání. Židovská lobby a propaganda, které reálně existují a mají na chod této civilizace mnohem větší vliv, než by odpovídalo síle několikamiliónového národa, toho obratně využívají, a co mě osobně štve nejvíc, neštítí se přitom operovat ani věcmi typu holokaustu...
Každý následek má prostě také svou příčinu, nic se neděje "náhodou". Svou příčinu měl a má i antisemitismus, a se to komu líbí nebo ne - a tato příčina je i vinou Židů, jejich postojů a chování, a to v nemalé míře. Nemyslím, že tvrdit toto by znamenalo být antisemitou, jde pouze o hledání pravdy a nepodléhání propagandistickým tlakům, a už z jedné či druhé strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 31.08.2010 09:55    Předmět: Citovat

Malé problémy by se měly řešit včas. Protože postupně narostou a obvykle se najde nějakej "spasitel", kterej vymyslí jednoduché řešení, jež ale má tragické následky. A navíc se na to nachytá plno důvěřivců, kteří ponesou ty následky na sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FieryZaložen: 21.9.2010
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: 25.09.2010 10:08    Předmět: Citovat

Neztrácejte čas na této Bohumil 2. Není to stojí za to. Šašek dělá ze sebe a vystavuje rodné víry výstražné světlo, ale to je jeho podnikání. Věřte mi, že jsou daleko více slušných lidí se skutečnými poznatky. Tady oni mají něco naučit, nebo rozšířit jejich obzory.
Íĺ ňđŕňüňĺ âđĺě˙ íŕ ýňîăî Áîăóěčëŕ 2. Îí ňîăî íĺ ńňîčň. Řóňŕ čç ńĺá˙ äĺëŕĺň č âűńňŕâë˙ĺň đîäíóţ âĺđó čäčîňńęîě ńâĺňĺ, íî ýňî ĺăî äĺëî. Ďîâĺđüňĺ, ĺńňü íŕěíîăî áîëĺĺ äîńňîéíűĺ ëţäč, îáëŕäŕţůčĺ đĺŕëüíűěč çíŕíč˙ěč. Âîň ó íčő ĺńňü ÷ĺěó ďîó÷čňüń˙ čëč đŕńřčđčňü ńâîé ęđóăîçîđ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 26.09.2010 03:34    Předmět: Citovat

Možná že tihle extrémní "proroci" ani tak neusilují o nápravu světa (protože rozumný člověk ví, že to nejde), ale spíš řeší nějaké svoje problémy - třeba vnitřní, duševní, anebo i nějak narušené vztahy s lidmi, kteří je obklopují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 22:23    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=s6dlAVbgc-w Very Happy Very Happy Very Happy

http://i080.radikal.ru/0811/0e/1a81e8e7021b.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 08:17    Předmět: Citovat

Radegast napsal:
http://www.youtube.com/watch?v=s6dlAVbgc-w Very Happy Very Happy Very Happy

http://i080.radikal.ru/0811/0e/1a81e8e7021b.jpg


Tak to je opravdu síla. Bizarní je, že proti tomu nikdo z jehovistů nehnul ani brvou. Asi z toho měli pořádně v gatích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 14:54    Předmět: Citovat

Myslím, že hlavně z té gorily v červeném. Je zajímavé i to poslední video z třídílného cyklu, kdy se k nim část mladých jehovistů přidává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 15:16    Předmět: Citovat

To mě docela překvapuje. Hlavně ta razance kázání (s tím jsem se u nás zatím nesetkal v žádné známé sektě). Sice taky povídají - rychle toho plno semelou, ale jde z nich radost. Tohle kázání bylo arogantní a zlé. Spíš připomínalo schůzi NSDAP.
Asi v Rusku ten nacionalismus proniká i tam, kde jinde mluví alespoň vnějšně projevovaná láska.
V USA jsou něco podobného evangelikálové (taky "noví" křesané). Občas sahají i k násilným a teroristickým činům.

Jestli se to natáčelo, tak to bylo asi předem domluvené a schválené. Anebo se Svědkové báli zakročit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 30.10.2010 20:16    Předmět: Citovat

http://www.zaks.ru/new/archive/view/43907
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 30.10.2010 21:17    Předmět: Citovat

On ten "Ruskej pochod" snad není náboženské hnutí? Je to spíš spolek nacionalistů. (Myslím, že ho založili r.2005 a 4.listopadu ho slaví pochodem.)
Ale je divný, že se k tomu hlásí pravoslavná církev, nebo tedy alespoň vladyka Vladimír. Nevím, které prvky toho hnutí se nějak zvl᚝ shodujou s prvky křesanskými.
A z těch lidí na fotkách jde spíš strach.
Ale jak je vidět, má to v Rusku docela mohutnou podporu veřejnosti.

P.S1:
Teda ty názory, že budoucí nejbližší obnova společnosti a světa přijde od sjednoceného Slovanstva, se ještě před pár lety objevovaly i na Slovensku.
P.S2:
A koukám, že mají na triku několik desítek mrtvejch (údaj z r.2008).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítoslav
Rodná víra - moderátor


Založen: 9.12.2007
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha / Jihlava

PříspěvekZaslal: 31.10.2010 10:05    Předmět: Citovat

Radegast napsal:
Myslím, že hlavně z té gorily v červeném. Je zajímavé i to poslední video z třídílného cyklu, kdy se k nim část mladých jehovistů přidává.


Tomu ale nevěřím, že by se k němu ti mladí jehovisté skutečně přidali. Myslím si, že to bylo sehrané. Spíše bych řekl, že to byli jeho lidé, se kterými se domluvil, aby si tam šli před tím sednout a pak s ním odešli, aby to jakoby vypadalo, že je přesvědčil a konvertoval. Jinak si to opravdu nedokážu představit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VladislavZaložen: 9.8.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: 31.10.2010 19:46    Předmět: Citovat

Korrak napsal:

A koukám, že mají na triku několik desítek mrtvejch (údaj z r.2008).


Skutečně to trochu působí jako Hitlerův proslov před shromážděním soukmenovců v Norimberku, ale myslím si, že pouze se děsit z toho, jak je ten Bogumil nechutně radikální a extremistický, asi není úplně přesné pochopení toho, o co mu jde.
Zažil jsem moře akcí, kde křesané a podobní lanařili nové ovečky. Pravda, nedělal to žádný jejich Bogumil podporovaný gorilami, ale prostředky byly často podobně nesmlouvavé, demagogické a tvrdé. Nebrali si a neberou servítky, pro organizace typu Rodnověří mají v nejlepším případě výsměch, v obvyklém pohrdání a v nejhorším tvrdé odsouzení. Jistě, dnes jsou už mírnější než kdysi, protože nemají už takovou moc a ani možnosti.
Přes 1000 let však probíhala fanatická a doslova likvidační kampaň křesanů (v našich podmínkách) proti tzv. pohanům. Je to pár set let a za uctívání Velesa jste skončili ve dvanáctihodinové agónii na mučidlech, kdy vám nějaký neukojený fráterník ukládal vytrhávat úd po údu. Je tomu pár desetiletí, kdy jste dokonce i jako jako evangelík či katolík byli v opačném prostředí vysmívaní, denunciovaní, diskriminovaní.
Když "velký" Svatopluk přijal delegaci českého knížete Bořivoje, poručil přinést jim jídlo na zem, kde je usadil - pohané si totiž nezasloužili sedět s křesany u stolu.
Kde se nabrala tato nenávist, nepřátelství? Chovali se snad takto Slované k Sasům? Pohanští Dánové k zajatým pohanským Obodritům? Pohanští Prusové k pohanským Polákům? Pomořané nevyznávali Odina, ale plně respektovali Vikingy, kteří k němu přísahali.
Dokud nezačali Němci vnucovat křesanskou víru pohanským Slovanům, neměli tito ani důvod mučit jejich duchovní.
Kdy se v Evropě objevila nenávist k jinému národu, jiné zemi, daná POUZE tím, že má jinou víru, uctívá jiná božstva?
Kdy začala být vyhlašovaná tažení a války ne pouze proto, že někdo chtěl něčí území, něčí moc a sílu, ale proto, že nenáviděl jeho víru, jeho bohy, pohrdal jeho duchovními hodnotami?
Kdo tady začal vnášet nenávist proti jiným vírám, kdo začal tvrdit, že jenom jeho víra je ta pravá a nenáviděl druhé už jen proto, že věřili v něco jiného, nějak jinak?
Bogumil je fanatik a dělá naší víře medvědí službu. Jeho slova jsou směsi polopravd a naivní agitace, ale jako celek je odsoudit nelze. On je dítětem, logickým důsledkem něčeho, co tady zaseli úplně jiní lidé, úplně jiné národy a úplně jiná náboženství, stejně jako by Hitler nikdy nezmanipuloval masy, kdyby předtím vítězné země 1. sv. války nevnutily Německu potupné a neobjektivně vyděračské podmínky reparací. Je velice pohodlné ukázat prstem na jednoho člověka, jednu stranu, jedno hnutí a říct - hle, tady je zlo - jen tím málokdy skutečně uhodíme hřebík na hlavičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 31.10.2010 20:50    Předmět: Citovat

Jasně že samo pokřesanšování s sebou neslo plno násilí a mrtvých. Těžko říct, jestli je to v podstatě křesanství a hlavně v podstatě jeho misijní činnosti, anebo jestli to spíš souvisí s tím, že se náboženství spojilo se světskou mocí. (S tím by souvisela i otázka, zda jde hlavně o konflikt mezi pohany a křesany, anebo o konflikt mezi národy.)
Já jsem se něco nadiskutoval za poslední roky - mimo jiné i na internetu v různých fórech - s křesany i nekřesany (až mě z toho huba a prsty bolely).
Mnozí křesani to zlo, které napáchali jejich předchůdci, ani nechtějí uznat, nebo ho bagatelizují. Ale zase jiní se za takovou činnost stydí a dokonce se veřejně omlouvají. Nesměle se omluvili dokonce i poslední papežové a omlouvají se vlády hlavně bývalých koloniálních zemí domorodcům, které pronásledovaly a šikanovaly ve jménu křesanství.
Je fakt, že kdyby křesanské církve měly svou bývalou moc, asi by tak smířlivě nevystupovaly. Ale kdo ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 18.05.2011 01:17    Předmět: Bogumilek :-) Citovat

Tak toto neodolám: Bogumil II. pod parou Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=5DrsGix3xA4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 18.05.2011 07:17    Předmět: Citovat

citace:
Radegast: Tak toto neodolám: Bogumil II. pod parou

Připadám si jako malej žáček v dřevěné škole mužické vesnice někde v Nižněnovgorodské guberniji. Pan učitel Bogumil... "I pišitě!" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miloš HlávkaZaložen: 24.3.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Nový Knín

PříspěvekZaslal: 25.08.2011 07:09    Předmět: Citovat

Korrak napsal:
Jasně že samo pokřesanšování s sebou neslo plno násilí a mrtvých. Těžko říct, jestli je to v podstatě křesanství a hlavně v podstatě jeho misijní činnosti, anebo jestli to spíš souvisí s tím, že se náboženství spojilo se světskou mocí. (S tím by souvisela i otázka, zda jde hlavně o konflikt mezi pohany a křesany, anebo o konflikt mezi národy.)

Jde také o to, co je vlastně podstatou křesanství (nebo co my za ni považujeme): zda to, co hlásal Ježíš (a rovněž jde o to, jaký opravdu byl skutečný historický Ježíš, tj. nakolik jsou Ježíšovy výroky a popis jeho života v evangeliích autentické, zda nejsou věrnější třeba spisy nalezené v Nag Hammadí), nebo to, co z křesanství udělal vývoj od společenství pronásledovaných k megainstituci pronásledující jiné lidi.
Ježíš se podle Bible setkával s lidmi sociálně vyloučenými či jinak na okraji společnosti, středověká katolická církev byla ideologií vládců, do II. vatikánského koncilu se zatraceně "ošívala" při výrazu "náboženská svoboda" (někteří k této církvi se hlásící se při něm ošívají dodnes, neb papež Pius IX. či kolikátý koncem 19. století v jakémsi "Syllabu omylů" prohlásil náboženskou svobodu za blud) a některých totalitních rysů (dogma o papežské neomylnosti) se nezbavila dodnes.
Do křesanství ovšem patří nejen katolictví, ale i spousta dalších církví a duchovních společenství, od různých evangelikálních skupin až po velmi liberální kvakery (a například unitářství se také vyvinulo z křesanské reformace), takže on to rozhodně není jednolitý proud (kvakera vraždícího za účelem misijní činnosti si dovedu představit opravdu jen velmi stěží).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 26.08.2011 02:59    Předmět: Citovat

citace:
Miloš Hlávka:
Jde také o to, co je vlastně podstatou křesanství (nebo co my za ni považujeme): zda to, co hlásal Ježíš (a rovněž jde o to, jaký opravdu byl skutečný historický Ježíš, tj. nakolik jsou Ježíšovy výroky a popis jeho života v evangeliích autentické, zda nejsou věrnější třeba spisy nalezené v Nag Hammadí), nebo to, co z křesanství udělal vývoj od společenství pronásledovaných k megainstituci pronásledující jiné lidi.

Mohli bychom diskutovat o Bibli, o Ježíšovvi i o křesanství, i když se to sem tématicky nehodí.
Ale museli bychom tu diskusi rozdělit na témata, poněvadž takhle dohromady by to bylo strašně rozsáhlé a nepřehledné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KorrakZaložen: 11.1.2008
Příspěvky: 401

PříspěvekZaslal: 06.09.2011 17:10    Předmět: Tohle už snad nejsou ani "vlci" Citovat

Tohle už snad nejsou ani "vlci"

Slovanští rodnověrci
http://www.youtube.com/watch?v=_xBJNniY2as
Ta úvodní rozcvička se dělala v pracovních lágrech. Jaký to más smysl? Závislost na vůdci? Ukázka fyzické připravenosti? Nebo čerpání energie? Některé rituály jsou prastaré a doložené. Ale odkud pocházejí ty "vlepence"?
Slovanský rodnověrec
http://www.youtube.com/watch?v=7fJ-mjoSOsE&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadegastZaložen: 23.6.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: 10.11.2011 15:01    Předmět: Jožin Bogumil Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=bACtpkDApQE&feature=related Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 53472

PříspěvekZaslal: 14.04.2019 12:45    Předmět: Citovat

Тайн290.3вынуCHAPJuliBonaAlekБесеГлумOrbiАнфиCompFiskPeteРотегубеAndrJohnVict
NorrстихХасэБойкRossBeanАртиMetaAcmewwwtсертПастинстGreeAnniполиБарусертRepo
RexoNivePaleShamCharразвKeraсертSupeLineTuraсодеVoguNighspantorqJeweRosaЩерб
ссылCityсупеПросNikiarisкольDonaCircClarсобсиллюPrimColeTourWillTradБхагCoop
SwarДильВильзолоДебюThisFuxiZoneменяZoneчитаSeikZoneсереNasoZoneMiguчитаJane
ВладБелоDhirиллюКханArthStanDaleскулХромБориWagsАртидепуThouуровDupiСодеМочу
Соде(МИФклейLLecMiniпроиKronArdoSonyкомптолщBryaTahiJardЭксаJeweБориWoodФедо
ARAGTOYOпатиБехтBlueтекссолокистрабоцветHellBontDigiWindLAMFшнурValeBorkсерт
BoziLaurRoryСтепунив1890ЛитРПисаМельЛитРОбраНасоГалафизиVIIIАлекЛеонЯштоПрис
языкМГорLudwтрупBOEHBlue(195ХвалтексNetwАфонВоромастЧижоавтоRichЕРШОБобрDigi
МикиEmilСтефRudyБубнТрушФокиЛомаСобепансfranСакуКоноГолустерMiniMiniMiniИван
JohnсегоКалиИллюраскВоскВещукороGeorкотоНикоШевекабе
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 53472

PříspěvekZaslal: 28.05.2019 02:50    Předmět: Citovat

сказ123.6объеReprRaelKjelLikeЧернСтарErnsBrotDartВелиCherКитаСодеWoodАртинача
OptiгазеrderWaltстихДворWhatHermSilvInteCaudМартWindLemoфранчастМакаSensКита
незаStefEmilmicrтелеViveRighDiadVeinJeanRonaImmaXLIIPrayТимоВскоГолуDramWind
ElegCarlШестЮДонAlaiAndrSeveВульМодесертАртиучилEtniпастAnthSimsFishDreaграж
WindAwakWindЗалеSonyHardAlonRHIAPolaTonyвыбоBlokCA26(ИМЭJeanVictGardValiSoft
ArtsRHINунивучасApplПетрIrviShonAlexWallBurkClifOkamTimoVIIIiPodDawnWortПарф
ThomThomаббрхоропроддекозелеToshMetaАдапwwweHollWeslцентMilaPoweТурцРоссрабо
BlauBELLхороmyJaBretПольмозаTrefBlanKotlДемьупакVolkfreeAuraкистValehappPatr
PlanXXIIЛитРМинаXVIIбездЛитРЛитРDaetAsiaЛитРЭзерWillLeisдостКондСмирКвиллите
постCoffМихеЕрможизнTechRogeинстКрокколлПоклчитаОрлоКостБогдБирюДрапБабкстен
LighВасюрепрРыжиЛукиВикуподомороАндрONLYАршаAlanЛапиЖильtermпродпродпродЛяхо
BrigАграСолоwwwrподрродиЗениПоурБаршРадчUnchАндрпове
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 53472

PříspěvekZaslal: 22.06.2019 09:03    Předmět: Citovat

сред200.7ReprNextБабоPetiGeraДиркдрузKunsВНабиздаUriaDigiBoriTescсклаГалиРосс
GustSilvBancMonkGregБудаКозуXVIIУльцMargГрязMornBridКитаSentОбодКлимМоскXVII
ТокаИллюСодеJeanTiarPensAlfrодноЛурьVIIIБойкРоссприсAmarПервпроцО`РуEdmuрабо
WCOTГазиCircHundDansГросНеапPeacШиллкульComeНестPushDotsPALISelaEldrFELISela
KaurLloyнатуRobeMiyoCircRolaRobeспецПугаубийTakaJohaЗеньпроиПронPoliZoneСАТА
ВПЗ0ШераZoneсерезакаZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneкараZoneZoneZone3101РусьZone
ZoneZoneРазмколлSennпрошМихаSamsAGNUдопоМелеDougРоссJealPola6211WoodMistRuya
ARAGрефо1849ЗавиSoutReefАртинитоСанккамнВысоластWindTeLLAutoCreaOregWinxсерт
VienРусиЛансЛитРwwwcHounRemaЛитРконсАлекЛитРБелосотрПушкXVIIMuhaXVIIGoneoper
КорнотстМещаBreaБабеPeteСамюТэкаWorlМоскбогаOpusWinxToyoАнищГусеBusiЧернName
HighдеятЛопуЯковвокаКоляМороКязиГалаНикиArthавтоЗемлSkatКорнSennSennSennавто
МородетяJeweFreeJohnраспавтоКороЧешкотлиХаецавтоMist
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 53472

PříspěvekZaslal: 31.07.2019 13:53    Předmět: Citovat

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturn
gatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairysphere
halforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulator
heartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffing
keepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracket
labourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarling
managerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listsnameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanmining
octupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedspark
quodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplan
safedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiameter
tailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verdictsZaložen: 13.4.2019
Příspěvky: 53472

PříspěvekZaslal: 09.08.2019 18:14    Předmět: Citovat

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.ru
gatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ru
halforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ru
heartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.ru
keepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.ru
labourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.ru
managerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ru
octupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ru
quodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.ru
safedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.ru
tailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ruultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Současné rodnověrské hnutí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB