Slovanská beseda
české a slovenské fórum slovanských rodnověrců
FAQFAQ | HledatHledat | Seznam uživatelůSeznam uživatelů | Uživatelské skupinyUživatelské skupiny | RegistraceRegistrace | ProfilProfil | Soukromé zprávySoukromé zprávy | PřihlášeníPřihlášení

Profily slovanských organizací na Novopohanství.cz

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Současné rodnověrské hnutí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chybí v českém pohanství dialog mezi jednotlivými tradicemi?
Rozhodně
33%
 33%  [ 2 ]
Tak trochu
66%
 66%  [ 4 ]
Určitě ne
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 6

Autor Zpráva
Noira

PříspěvekZaslal: 12.01.2008 18:07    Předmět: Profily slovanských organizací na Novopohanství.cz Citovat

Zdravím všechny slovanské druhy!

Obracím se na Vás a neočekávanou prosbou, doufám, že někdo bude nápomocen. Jak jste si možná všimli, "něco" se děje na doméně [url]http://www.Novopohanství.cz[/url]. S naivitou sobě vlastní i přes nepříznivý stav na české pohanské scéně jsem se stále nevzdala úmyslu na této adrese vybudovat osvětový - vzdělávací projekt pro příznivce pohanství i širokou veřejnost.

Jednou z ústředních součástí by měl být podrobný adresář kontaktů (ověřených), tedy spíše profilů pohanských organizací. Začínám u těch mezinárodních a cizích, jejichž zpracování bude méně kontroverzní.

Co tedy sháním?

Hledám dobrovolníky, kteří jsou (ideálně) členy nějakých rodnověrských nebo jiných mezinárodních pohanských uskupení a byli by ochotni zpracovat jejich profil, eventuálně doplnit vlastní referenci (jaké bylo jednání s touto organizací).

Navrhla jsem standartní formulář, na jehož základě bude každé organizaci vytvořen profil. Formulář je samozřejmě otevřen k diskusi.

V souboru najdete jeden vzorově zpracovaný profil. Mám přislíbeno zpracování nějakých novoegyptských skupin a něčeho z Wiccy, nedostala jsem ale zatím nic.

Pokud Vám záleží na budoucnosti pohanství v Čechách, věnujte prosím této prosbě pozornost. Pravda je taková, že pokud nenajdu žádné lidi, kteří budou ochotni se na tom podílet (byť jenom vypracováním jednoduchých úkolů), tak už na další rok doménu a hosting sama prostě nezaplatím.

Vzhledem k velmi nerovnoměrné distribuci informací o pohanství a neexistujícímu dialogu mezi jednotlivými tradicemi (natožpak s jinými náboženstvími) není v možnostech jednoho člověka projekt dokončit.

V tuto chvíli se snažím dát dohromady seznam českých a slovenských pohanských uskupení a relevantních mezinárodních organizací (zvláště těch, které zde mají členy nebo mohou být českým pohanům nějak prospěšné.)

S požehnáním
Noira & pár dalších lidí, kteří vyjádřili sympatie ke koncepci projektu

Naposledy upravil Noira dne 13.01.2008 09:45, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vítoslav
Rodná víra - moderátor

PříspěvekZaslal: 12.01.2008 23:05    Předmět: Citovat

Takže chceš pouze organizace mezinárodní nebo i třeba Rodnou víru, která působí pouze v rámci ČR?

Jako "mezinárodní" bych mohl zpracovat Západoslovanský náboženský svaz 'Slovanská víra', jehož jsem členem, ale některé údaje z formuláře neznám, takže by mi trvalo nějakou dobu, než bych je získal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Noira

PříspěvekZaslal: 13.01.2008 09:44    Předmět: Citovat

Vítoslav napsal:
Takže chceš pouze organizace mezinárodní nebo i třeba Rodnou víru, která působí pouze v rámci ČR?

Jako "mezinárodní" bych mohl zpracovat Západoslovanský náboženský svaz 'Slovanská víra', jehož jsem členem, ale některé údaje z formuláře neznám, takže by mi trvalo nějakou dobu, než bych je získal.

Zatím jenom mezinárodní, ještě jsem s nikým pořádně neprobrala, jaké by měly být standardy na české skupiny, i když už taky mám něco nevrženého.

Ten Západoslovanský svaz "Slovanská víra" by mi moc pomohl! Nemusíš sehnat všechno info, ani všechno hned, stačí něco. Díky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Současné rodnověrské hnutí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: