Slovanská beseda
české a slovenské fórum slovanských rodnověrců
FAQFAQ | HledatHledat | Seznam uživatelůSeznam uživatelů | Uživatelské skupinyUživatelské skupiny | RegistraceRegistrace | ProfilProfil | Soukromé zprávySoukromé zprávy | PřihlášeníPřihlášení

Klan Půlnočního stromu www

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Pozdravy / Приветы
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Noira

PříspěvekZaslal: 28.01.2008 09:47    Předmět: Klan Půlnočního stromu www Citovat

S radostí představujeme nové stránky naší skupiny: http://www.arbor-nocturnus.wz.cz/

Zaměření naší mateřské organizace je panindoevropské, a sama jsem členkou Slavic Kin, i když ta je z etnických skupina asi nejmladší a nejméně početná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vítoslav
Rodná víra - moderátor

PříspěvekZaslal: 28.01.2008 17:39    Předmět: Citovat

Můžeš nám nějak přiblížit, co to ten Slavic Kin je, já o tom slyším poprvé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Noira

PříspěvekZaslal: 28.01.2008 21:46    Předmět: Citovat

To jsou skupiny pro jednotlivé domovské kultury v ADF,na našich stránkách bys to někde našel Smile

Je jich nyní asi 7, germánská, welšská, řecká...
Vítoslav
Rodná víra - moderátor

PříspěvekZaslal: 28.01.2008 23:29    Předmět: Citovat

To bude tím, že pořádně nechápu, co je ADF zač. Sice jsem si jejich stránky otevřel, ale mluví příliš obecně na to, abych porozuměl tomu, o co jim vlasně jde. Nic proti, ale kvůli tomu také dobře nechápu, co je podstatou Klanu půlnočního stromu. Sice jsem dočetl, že základem jsou jakési indoevropské tradice, ale celé mi to přijde takové mlhavé a neurčité. Tím nechci říci, že bych to nějak odsuzoval. Naopak by mi to mohlo být sympatické, kdybych se v tom vyznal.
Noira

PříspěvekZaslal: 31.01.2008 14:10    Předmět: Citovat

Vítoslav napsal:
To bude tím, že pořádně nechápu, co je ADF zač. Sice jsem si jejich stránky otevřel, ale mluví příliš obecně na to, abych porozuměl tomu, o co jim vlasně jde. Nic proti, ale kvůli tomu také dobře nechápu, co je podstatou Klanu půlnočního stromu. Sice jsem dočetl, že základem jsou jakési indoevropské tradice, ale celé mi to přijde takové mlhavé a neurčité. Tím nechci říci, že bych to nějak odsuzoval. Naopak by mi to mohlo být sympatické, kdybych se v tom vyznal.

Členové jsou povzbuzováni k tomu, aby si zvolili svou domovskou (náboženskou) kulturu z indoevropského okruhu. Nejde o Wiccu, ale o, dalo by se říci, liberální rekontrukcionismus. Možná že ti více napoví pořad rituálu http://www.arbor-nocturnus.wz.cz/inter/ADF_porad_ritualu.php.

V rámci organizace fungují různé Kins, které se zabývají tou kterou kulturou. Domovskou kulturu či kultury mají i místní skupiny.

V obřadu se objevují 3 prvky známé ze všech indoevropských kultur, tk. světový strom, studěně/podsvětné vody a oheň.

Jasnější? promiň, že se nevyjadřuju příliš jasně, ona ADF je v tomhle totiž pokud je mi známo unikátní...
Budislav
Dažbogovi vnuci - moderátor

PříspěvekZaslal: 31.01.2008 20:02    Předmět: Citovat

kedže sme na fore Slovanská beseda, mohla by si nieco konkretnejsie napisat o Slavic Kin. Mimochodom z akeho jazyka pochádza to slovo Kin?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noira

PříspěvekZaslal: 01.02.2008 10:40    Předmět: Citovat

Budislav napsal:
kedže sme na fore Slovanská beseda, mohla by si nieco konkretnejsie napisat o Slavic Kin. Mimochodom z akeho jazyka pochádza to slovo Kin?

Kin = anglicky rod, příbuzenstvo, příbuzný

Bohužel Slavic Kin je z těch rodových spolků asi nejmenší a nejméně aktivní, prostě proto, že v USA je strašně těžké se dostat k materiálům, když neumíte pramenný jazyk - což Američani obvykle neumí.

Snažím se vždycky napsat, co vím, ale nemají to tam lehké. Taky se mi zdá, že pro mnoho Američanů je to jaksi záležitost cti, zajímat se o náboženství svých předků, lidi tam hodně dají na to, odkud kdo pochází. často taky mají poněkud romantizující pohled na Evropu jako takovou - jako že nám tady ze země prýští pohanská moudrost, kamkoliv kopneš Smile
Lutobor
Rodná víra

PříspěvekZaslal: 08.02.2008 06:59    Předmět: Citovat

ještě jednou si rejpnu, ale teď už vážně naposledy:-)). Noiro, vysvětli mi, ty jako členka "Slavic Kin", přeložím si jako "Slovanský rod", slavíš Imbolc, potažmo jste jakýmsi odštěpkem jakéhosi společenství které snad zná jen slovo Druid, Jakou to má prosím souvstažnost? Tím myslím "Slovanský rod " a Imbolc popřípadě druid ??? Já jsem asi vážně blbej že to pořád nechápu...:-/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Slovanská beseda -> Pozdravy / Приветы Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: